Eden

Eden

Eden

Amerykańska firma Eden Electronics pojawiła się na rynku w roku 1976 i od początku swojego istnienia zakładała stworzenie sprzętu, oferującego najwyższą, wręcz krystalicznie czystą jakość brzmienia. Efektem realizacji tego założenia jest funkcjonująca dziś seria kolumn David Series Bass Enclosures oraz seria wyjątkowo wiernych i dynamicznych wzmacniaczy.

Główną ideą Eden Electronics jest stosowanie niezwykle zaawansowanych autorskich technologii, w połączeniu z bardzo rygorystyczną kontrolą jakości. Wszystkie podzespoły serii David Eden oraz World Tour są wykonane ręcznie oraz przetestowane w specjalnie stworzonym do tego kompleksie.

Budowa każdej kolumny rozpoczyna się od stworzenia projektu 3D. Jest on wypadkową wcześniejszych obliczeń inżynierskich, uzależnionych od wymiarów obudowy, ruchu powietrza wewnątrz niej oraz odpowiedniego rozmieszczenia przegród wewnątrz kolumny.  Następnie następuje proces symulacji komputerowych, który pozwala zweryfikować poprawność zaprojektowanego wcześniej modelu. Nic jednak nie jest w stanie zastąpić ludzkiego ucha. Dlatego też, każda nowo powstała seria jest testowana przez wykwalifikowany personel oraz profesjonalnych basistów, którzy badają jej zachowanie w naturalnych warunkach. W rezultacie, otrzymuje się sprzęt, będący kompilacją zaawansowanej inżynierii oraz czysto muzycznych rozważań. Tak właśnie powstaje seria kolumn Eden David Series Bass Enclosures.

Wszystkie kolumny Eden Electronics są budowane w oparciu o litą sklejkę o grubości 5/8”, łączoną na zakładkę. Masywne ożebrowanie zapobiega powstawaniu wibracji oraz utrzymuje głęboki, dynamiczny i czytelny charakter brzmienia. Głośniki Eden Cast Frame oraz wysokotonowe głośniki Eden Cast Bell zostały zaprojektowane, wykonane oraz ręcznie przetestowane w fabryce Eden Elctronics.

Wzmacniacze Eden Electronics są budowane w oparciu o najwyższej jakości podzespoły oraz szczegółową kontrolę jakości, tworząc najlepsze systemy nagłośnienia na świecie! Wyjątkowa jakość dźwięku serii Word Tour jest efektem połączenia tradycyjnej technologii lampowej z niezawodnymi, tranzystorowymi końcówkami mocy. Filozofia Edena opiera się więc na hybrydowym charakterze produkowanych wzmacniaczy. Uzyskuje się w ten sposób maksymalnie niezawodne, „przeźroczyste” urządzenie, które w sposób wierny i szczegółowy oddaje charakter brzmienia każdej gitary basowej.

Sercem sekcji końcowego stopnia mocy wzmacniaczy Eden jest potężny transformator pierścieniowy, zapewniający odpowiednio dużą moc, bardziej płynna regulację oraz wysoką jakość brzmienia, przy zachowaniu niewysokiej masy urządzenia – niższej niż w przypadku zastosowania tradycyjnych transformatorów. Aby uniknąć zakłóceń elektromagnetycznych, urządzenie zamknięto w jednoczęściowej, aluminiowej obudowie, połączonej ze stalową pokrywą (stal o grubości 18 gauge). Wszystkie śruby zostały zabezpieczone przed samoczynnym odkręceniem, przy pomocy antywibracyjnych podkładek. Wzmacniacze Eden Electronics dostarczane są wraz z uszami rackowymi oraz możliwością wyboru napięcia zasilania.

Firma Eden Electronics stawia na ciągłe innowacje i rozwój opatentowanych technologii. Wypracowana przez lata marka spotkała się dotychczas z aprobata wielu artystów światowej klasy, pełniąc rolę ich podstawowego nagłośnienia scenicznego.

Newsy

25-10-2017

Eden Module TerraNova - przedwzmacniacz basowy

Doskonała i popularna seria wzmacniaczy basowych kultowej marki Eden wzbogaciła się o podłogowy przedwzmacniacz oferujący brzmienie wzmacniaczy TerraNova w kompaktowej formie.

24-03-2016

Nowe wzmacniacze basowe Eden Terra Nova!

Nowe wzmacniacze z serii Terra Nova zostały zaprojektowane tak, by zmieścić jak najwięcej różnorodności i możliwości kreacji brzmienia, w jak najbardziej kompaktowym formacie

11-02-2016

Eden wyróżniony nagrodą Super NAMM

Jak co roku, międzynarodowe targi NAMM współpracując z Guitar World wyróżniają najlepsze nowości z branży muzycznej. Super NAMM przyznaje się na podstawie sprawdzenia możliwości produktów zarówno podczas prezentacji, jak i w praktyce. Zajmują się tym recenzenci, którzy przychodzą na targi jako 'tajemniczy klienci'. Tegoroczną prestiżową nagrodę Super NAMM otrzymał Eden za innowacyjny wzmacniacz do ukulele.

21-09-2015

Eden World Tour Pro – już dostępny w dystrybucji!

Do polskiej dystrybucji trafiły już wzmacniacze basowe z najnowszej serii Eden World Tour Pro...

08-05-2015

Eden CaliforniWAH - prezentacja wideo

Wideo prezentujące możliwości efektu basowego Eden CaliforniWAH, przygotowane przez Reverb.com.

Testy Eden

Eden WTP900 World Tour Pro

TopBass ponownie staje na czele światowej basowej prasy i jako pierwszy przeprowadza test...

Eden MicroTour

Tym razem na tegorocznych NAMM Show marka Eden pokazała się z nieznanej wcześniej strony. Stale...

Eden CaliforniWAH Bass Filter Pedal

Eden Amplification pokazał na NAMM Show 2015, jak powinien brzmieć efekt wah poddany długotrwałej...