Monster

Monster

Monster

Firma Monster Cable Inc. została założona w 1979r. przez Noela Lee, który był wtedy inżynierem pracującym nad fuzją laserową w firmie Lawrence-Livermore Labolatory, ale jednocześnie audiofilem i profesjonalnym perkusistą.

Lee odkrył, że wpinając kable o różnej konstrukcji można znacząco wpływać na jakość sygnału audio. Bazując na tym odkryciu, zaprojektował wysokiej jakości kabel głośnikowy, nazywając go Monster Cable - stąd nazwa firmy. Idea kabla Monster ukuła nową kategorię na rynku urządzeń audio. Przed stworzeniem Monstera większość instalacji była łączona zwykłymi przewodami używanymi do domowych instalacji elektrycznych jak oświetlenie. Ich kiepska konstrukcja i tanie materiały, z których zostały wykonane, znacznie ograniczały moc, dynamikę i klarowność niskich, średnich i wysokich rejestrów.

Lee wybrał nazwę Monster ponieważ jego kable brzmiały silnie i potężnie. Natychmiast stały się hitem na rynku audio.

Obecnie Monster Cable to światowy lider w produkcji kabli najwyższej jakości, znajdujących zastosowanie w instalacjach audio/video w domu, samochodzie, jak również w sprzęcie komputerowym i konsolach do gier. Kable Monster to nieodzowny element wyposażenia dla muzyków, melomanów, audiofilów, studiów nagraniowych, zawodowych dźwiękowców i entuzjastów kina domowego.

Kable audio Monster zwiększają klarowność, dynamikę i moc sygnału. Przewody zaprojektowane specjalnie do systemów video oferują najostrzejszy i najczystszy obraz zarówno w telewizji tradycyjnej jak i cyfrowej, projektorach, kinie domowym i systemach satelitarnych. Produkty z linii Monster Game zapewniają entuzjastom gier komputerowych najlepszą jakość sygnału audio i video. Monster Power, natomiast, to technologia kabli zasilających do komponentów audio/video i systemów komputerowych zapewniających utrzymanie odpowiedniego napięcia oraz niwelację zakłóceń sieciowych.

Dział Rozwoju Nowych Produktów firmy Monster Cable czerpie z wieloletniego doświadczenia w tworzeniu i ocenianiu produktów audio, aby tworzyć najwyższej jakości kable i akcesoria. W chwili obecnej, będąc w posiadaniu ponad 200 amerykańskich i międzynarodowych patentów, Monster kontynuuje badania nad nowymi technologiami. Monster oferuje ponad 4000 produktów i jest sprzedawany w ponad 80 krajach, teraz również i w Polsce!

Newsy

08-12-2014

Monster Performer 600 Instrument Cable - niezniszczalny!

Przewód stworzony z myślą o aktywnych zawodowo muzykach. Performer 600 oferuje krystalicznie czyste brzmienie oraz wysoką jakość wykonania. To czyni go jednym z najpopularniejszych przewodów sygnałowych na świecie...

22-12-2010

Najnowsza seria luksusowych słuchawek firmy Monster

Lauda-Audio wprowadziła do swojej dystrybucji szereg nowych modeli słuchawek firmy Monster. Produkty zostały wykonane z wyjątkową precyzją i można śmiało powiedzieć, że sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Inżynierowie dźwięku Monster`a kwestię brzmienia słuchawek potraktowali wręcz audiofilsko. Zaawansowana konstrukcja modeli gwarantuje pełen zakres najlepszej jakości dźwięku.

08-12-2010

Usłysz więcej muzyki dzięki Monster SuperTips

SuperTips zbudowane z opatentowanych materiałów oraz przy użyciu opatentowanej technologii dostarczają jakości, której nie oferują inne słuchawki douszne. Dzięki SuperTips otrzymasz głębszy oraz mocniejszy bass, a także większy zakres dynamiki. Nie uwierzysz jak dobrze będą brzmieć Twoje słuchawki. Dzięki technologii right eartip dostrzeżesz różnicę pomiędzy dobrym dźwiękiem, a możliwie najlepszym dźwiękiem w Twoich dousznych słuchawkach. Stale mając na uwadze dostarczanie najlepszych rozwiązań audio ...

15-11-2010

Przenieś imprezę do domu! Monster przedstawia Beatbox.

Dotychczas rewelacyjne brzmienie produktów Beats mogło być jedynie indywidualnym doświadczeniem każdego z posiadaczy tych słuchawek. Teraz możesz podzielić się nim ze znajomymi. Monster przedstawia system audio wysokiej jakości współpracujący z urządzeniami iPod?, iPhone? i nie tylko - Beatbox. To kompaktowe urządzenie uwalnia naprawdę potężne basy, soczyste środki oraz niebosiężne góry. Dodatkowo, potrafi ono świetnie oddać energię hip hopu, dynamikę rocka oraz delikatne niuanse muzyki jazzowej,a nawet...

21-10-2010

10 rzeczy, których nie wiemy o dźwięku. Zobacz film i dowiedz się więcej!

Można powiedzieć, że człowiek widzi jedynie w jednej oktawie, podczas gdy ludzie o bardzo dobrym słuchu mogą słyszeć dźwięki aż w dziesięciu. Skompresowana muzyka powoduje, że czujesz się zmęczony. Dźwięk może leczyć. Dźwięk to coś więcej niż nam się wydaje... Powyższe zdania to tylko wybrane fragmenty z rewelacyjnego dokumentu poświęconemu dźwiękowi. Spójrz na film wyprodukowany przez CNN i dowiedz się więcej o tym, jaką rolę może pełnić dźwięk i muzyka także w Twoim życiu. Zobacz, jak ważne jest, aby...

Testy Monster

Monster Performer 600 6,4 m

Specjaliści marki Monster szczycą się produkcją „najlepszego kabla instrumentalnego na świecie",...

Monster Bass Cables

Tym razem postanowiłem wsłuchać się w subtelną różnicę pomiędzy "zwykłym" kablem a Monsterem....

Monster Cable - technologia, jakość, brzmienie

Każdy muzyk używa kabli, to oczywiste - są tak niezbędne jak powietrze. I podobnie jak powietrza...