Alesis Multimix 8 USB FX

Zobacz inne produkty producenta Alesis

Kod produktu 0090042

Ten kompaktowy mikser z wbudowanymi efektami posłużyć może również jako cyfrowy interfejs do rejestracji dźwięku na komputerze. Możesz więc miksować, nagrywać, albo robić obie te rzeczy jednocześnie. Niezależnie od tego, czy miksujesz cały zespół czy kilka ścieżek jednego instrumentu, np. zestawu perkusyjnego, MultiMix 8 USB FX zapewni Ci prosta obsługę, niezawodność i mnóstwo możliwości. Mamy tu wejścia mikrofonowe zasilane phantomowo, bezpośrednie wejścia gitarowe oraz wejścia liniowe umożliwiające podłączenie wszystkich innych kompatybilnych urządzeń. Do tego wszystkiego trzeba dodać jeszcze szeroki wybór efektów. MultiMix 8 USB FX zapewnia czysty dźwięk w połączeniu z systemem PA, a także bezszelestne połączenie komputerowe.

MultiMix 8 USB FX zawiera cztery wejścia XLR z niezależnymi pokrętłami gain. Te wejścia XLR mają także opcję przełączania zasilania na phantomowe, aby przystosować sprzęt zarówno do mikrofonów dynamicznych, jak i pojemnościowych. Wejścia liniowe TRS są dostępne na każdym z ośmiu kanałów. Nowością jeśli chodzi o MultiMix 8 USB FX jest wejście o wysokiej impedancji na kanale drugim, które pozwala na bezpośrednie podłączenie gitary lub basu. To świetne rozwiązanie dla wokalistów/song-writerów poszukujących czystego, 'gorącego' sygnału. Stereofoniczne wejście Tape RCA również zostało zawarte, pozwalając na miksowanie dźwięków z innych źródeł, jak odtwarzacz CD lub LP.

MultiMix 8 USB FX posiada wewnętrzny procesor efektowy pozwalający w bardzo szybki i łatwy sposób nadać kolorytu Twojemu miksowi. Reverb, Delay czy Phaser mogą zostać wybrane w prosty sposób, za pomocą specjalnego pokrętła efektów. MultiMix 8 USB FX zaopatrzony został również w wyjście Aux, stereofoniczne gniazdo Returns, a także gniazda Insert na kanałach 1 i 2. Aż trudno uwierzyć, że tak imponująca ilość możliwości połączeń mieści się w tym niewielkich rozmiarów urządzeniu.

Podobnie jak reszta mikserów z serii MultiMix USB, MultiMix 8 USB FX posiada kompletny interfejs USB do nagrywania dźwięku. Muzycy oraz inżynierowie dźwięku mogą teraz podłączyć sprzęt do komputerów Mac lub PC bez konieczności instalowania jakichkolwiek sterowników i korzystać z zalet cyfrowego, stereofonicznego połączenia właściwie z każdym oprogramowaniem do rejestracji dźwięku. MultiMix 8 USB FX zapewnia dwukierunkowy, stereofoniczny sygnał, tak więc mogą nagrywać dźwięk z wyjścia Main na komputer oraz odsłuchiwać go wykorzystując mikser jako interfejs (z oprogramowania dźwięk wysyłany może być do słuchawek i monitorów).
Kilka naprawdę kluczowych udoskonaleń zostało wprowadzonych do nowego MultiMix 8 USB FX. Powiększone przestrzenie pomiędzy pokrętłami zdecydowanie zwiększają wygodę w użyciu. Design miksera różni się nieco od designu jego poprzedników. Posiada całkiem nowe, zdejmowane zaślepki, co może przydać się w sytuacji, gdy będziemy chcieli umieścić sprzęt w jakiejś 'ciasnej' instalacji. Poza poprawionym stosunkiem sygnał – szum, nowy mikser charakteryzuje się o 36% mniejszym poborem mocy w porównaniu do wcześniejszych modeli. Owocuje to jeszcze większą niezawodnością oraz wydajnością.

W zestawie znajduje się również oprogramowanie Cubase LE firmy Steinberg, będące jednym z najbardziej znanych rozwiązań software'owych dostępnych na rynku. Swą popularność zawdzięcza intuicyjnemu interface'owi, który w łatwy sposób pozwala na komponowanie, nagrywanie, edycje i miksowanie materiału muzycznego.

W zestawie:

 • Mikser MultiMix 8 USB FX
 • Kabel USB
 • Zasilacz
 • Płyta CD z oprogramowaniem
 • Instrukcja Quick start

Specyfikacja:

 • 8-kanałów, wejścia mikrofonowe, liniowe oraz gitarowe
 • Jakość: 16-bit, 44.1/48 kHz stereo
 • Wyjście USB pozwala w prosty sposób nagrywać dźwięk na komputer, a także odtwarzać z komputera
 • Wejścia XLR z kontrolą gain, przełączane filtry górnoprzepustowe, zasilanie 48V phantom
 • Wejścia liniowe ¼ dla instrumentów oraz wejście o wysokiej impedancji do bezpośredniego podłączania gitar
 • Funkcjonalne EQ: 3-zakresowy (z rozszerzoną kontrolą Mid) na kanale1 i 2, 3-zakresowy na kanale 3 oraz 4, 2-zakresowy na kanałach 5 – 8
 • Wbudowane efekty DSP, możliwość kontroli footswitchem (bypass)
 • Kolorowe diody LED wskazujące poziom sygnału
 • Wyjścia Main oraz słuchawkowe z niezależną kontrolą poziomu sygnału
 • Interfejs Plug-and-play USB dla komputerów Mac oraz PC
 • W zestawie oprogramowanie Cubase LE