Nimbus

Zobacz inne produkty producenta

Kod produktu

Szerokopasmowy Sufitowy Ustrój Akustyczny Primacoustic Nimbus

Primacoustic Nimbus to ustrój akustyczny, które zawiesza się nad stołem mikserskim celem kontroli wczesnych odbić i efektu trzepotania i pomocy w eliminacji fal stojących, które powodują rezonanse w kluczowym miejscu odsłuchu i miksu. Dzięki takiemu ustrojowi odsłuch będzie kontrolowany, środowisko odsłuchu stanie się bardziej intymne, obszar najlepszego odsłuchu powiększy się, a zmęczenie słuchu zostanie znacznie zredukowane.
Nimbus jest niedrogim i atrakcyjnym ustrojem akustycznym, który sprzedawany jest w płaskim opakowaniu, a zainstalowanie go wymaga jedynie śrubokręta i kilku minut czasu. Zestaw zawiera gruby na 5 cm panel akustyczny z włókna szklanego o wymiarach 61 x 122 cm i elementy służące do jego zawieszenia. Włókno szklane pokryte jest mikrosiatką a jego brzegi są laminowane, by uniknąć wysnuwania się cienkich włókien. By zwiększyć walory estetyczne, panele te są pokryte akustycznie przezroczystym materiałem, który dostępny jest w trzech kolorach.
Zestaw zawieszenia składa się z czterech kotwic panelu, czterech kołków rozporowych z przeznaczeniem do sufitu i odpowiedniej ilości żyłki do podwieszania. Aby powiesić Nimbusa należy zamontować odpowiednie elementy i połączyć je żyłką. Osprzęt i kołki do gipsu są również załączone w zestawie.
Nimbus absorbuje energię akustyczną i zamienia ją w ciepło. Energia dźwięku przemieszcza się jako wibracja powietrza, wchodzi do wnętrza panelu, sprawiając że włókna wibrują i wytwarzają ciepło. Ten termodynamiczna transmisja energii skutecznie pochłania dźwięk i zapobiega jego odbiciu do stanowiska miksowania.
Pojedynczy panel o grubości 5 cm jest w stu procentach skuteczny dla częstotliwości między 400Hz a 20 kHz. Aby kontrolować szersze spektrum częstotliwościowe należy zawiesić Nimbusa pod kątem i pozostawić przestrzeń pomiędzy nim a sufitem. Pozwala to panelowi na absorbowanie odbić także z sufitu.

Specyfikacja:

  • Rama: Wykonana z aluminum
  • Wymiary: 610mm x 1219mm x 51mm
  • Panel: Ukształtowane, półsztywne, nieorganiczne włókna szklane o gęstości (96 kg/m3)
  • Tkanina okrywająca: Nie wpływający na brzmienie poliester
  • Kolor (Kody fabryczne): Czarny = 00, Beżowy = 03, Szary = 08