Nowość Hughes&Kettner Spirit AmpMan Classic i Modern
2021-02-11

Spirit AmpMan to kolejna już seria wzmacniaczy gitarowych wykorzystujących opracowaną przez Hughes & Kettner technologię Spirit Tone Generator – tym razem w formie wzmacniacza podłogowego!

AmpMan to pełnoprawny dwukanałowy wzmacniacz o mocy 50W. Wyposażony został w moduł Red Box AE+ z możliwością wyboru spośród 8 symulacji kolumn oraz wiele innych, równie przydatnych funkcjonalności, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać potencjał urządzenia zarówno na scenie, jak i podczas pracy w studio!

 

Oba modele posiadają te same funkcje: 

1) AmpMan Classic

Kanał 1: Vintage

Kanał 2: Rock

2) AmpMan Modern

Kanał 1: Vintage

Kanał 2: Metal

 

Najważniejsze Cechy:

• Spirit Tone Generator!

• Dwa niezależne kanały!

• Regulacja: Gain, Tone, Presence, Resonance, Sagging, Volume!

• Funkcja Boost załączana z poziomu footswitch’a (z możliwością przypisania do kanału)!

• Szeregowa pętla efektów załączana z poziomu footswitch’a (z możliwością przypisania do kanału)!

• Funkcja Solo załączana z poziomu footswitch’a (podbicie od 0 do +6 dB od poziomu Master)!

• Bramka Szumów IDB znana z Black Spirit 200 (z możliwością przypisania do kanału)!

• RED BOX AE+ z 8 symulacjami kolumn znanymi z Black Spirit 200 (z możliwością przypisania wybranej symulacji do kanału)!

• Wyjście Słuchawkowe z niezależną regulacją poziomu głośności!

• Wejście Aux In!

• 50W @ 4 Ω, 25W @ 8 Ω, 12.5W @ 16 Ω

 

Tak bogato wyposażony i starannie przemyślany w swojej funkcjonalności AmpMan stał się wiodącym wzmacniaczem w swojej „podłogowej” klasie i zarazem godnym następcą TubeMan’a!

Oferuje wszystko to, za co gitarzyści pokochali TubMan’a i wiele, wiele więcej!

Wrzuć AmpMan’a do swojego gitarowego futerału i podbijaj świat muzyki!

 

Wzmacniacze podłogowe

Od kilku lat urządzenia tego typu zyskują coraz większą popularność na rynku za sprawą swoich niewielkich rozmiarów i dużo mniejszej wagi w stosunku do klasycznych konstrukcji. Dodatkowym atutem jest również możliwość montażu tego typu wzmacniacza w pedalboardzie na końcu łańcucha sygnałowego – koniec z ciągnącymi się kilometrami przewodami!

 

Wygoda, komfort i mobilność
W przypadku AmpMan’a wyposażonego w RedBox AE+ możemy zupełnie zrezygnować z kolumny gitarowej podłączając się liniowo do stołu mikserskiego!

Gitara i pedalboard z AmpMan’em to wszystko czego potrzebujesz, żeby zdobyć nawet największą scenę grając dokładnie tym samym brzmieniem, którego używasz do codziennych ćwiczeń w domu lub na próbie!

 

Na wszelki wypadek…

AmpMan będzie też świetnym rozwiązaniem dla muzyków, którzy na co dzień nie potrafią rozstać się ze swoimi wielkimi zestawami gitarowymi, ale doskonale wiedzą, że zdarzają się sytuację kiedy nie ma możliwości zabrania ciężkiej lampowej głowy i paczki 412 - wtedy z pomocą przychodzi mieszący się w gitarowym futerale podłogowy wzmacniacz od Hughes & Kettner! Nie musisz już rezygnować z jakości na rzecz mobilności – AmpTone jest tego idealnym przykładem!

 

AmpMan Classic

Kanał 1 modelu Classic oferuje legendarne brzmienia z lat 60 i początku lat 70, które ukształotwały brzmienie muzyki rockowej – od krystalicznie czystych po te bardziej przesterowane z charakterystycznym wintydżowym feelingiem i dużym zapasem dynamiki.

Regulacja Sagging umożliwia nam uzyskanie specyficznego brzmienia wysterowanej końcówki mocy dużego wzmacniacza lampowego - „rozkręconej lampy”, a dzięki potencjometrowi Tone możemy płynnie zmieniać charakter brzemienia – od amerykańskiego po brytyjskie.

 

Kanał 2 modelu Classic pozwoli uzyskać Ci potężne brzmienia znane z wielkich koncertów klasyków muzyki rockowej – poczuj za sobą ścianę dźwięku, która stanie się inspiracją do grania niezapomniach solówek i riffów napędzających cały zespół!

Dzięki regulacji Sagging możesz uzyskać bardziej skompresowane i nasycone brzmienie „rozkręconej lampy” przy zachowaniu komfortowego poziomu głośności – jeśli określenie Brown Sound nie jest Ci obce, to dobrze trafiłeś!

Potencjometr Tone, tak jak w przypadku Kanału 1, pozwala płynnie „podrożować” pomiędzy amerykańskim a brytyjskim charakterem brzmienia!

AmpMan Classic 

AmpMan Modern

Kanał 1 modelu Modern oferuje legendarne brzmienia z lat 60 i początku lat 70, które ukształotwały muzykę rockową – od krystalicznie czystych po przesterowane z charakterystycznym wintydżowym feelingiem i dużym zapasem dynamiki.

Regulacja Sagging umożliwia nam uzyskanie specyficznego brzmienia wysterowanej końcówki mocy dużego wzmacniacza lampowego - „rozkręconej lampy”, a dzięki potencjometrowi Tone możemy płynnie zmieniać charakter brzemienia – od amerykańskiego po brytyjskie.

 

Kanał 2 to kwintesencja high-gainowego brzmienia!

Dzięki regulacji Tone możesz płynnie przenosić się na metalowej osi czasu! W pozycji 0 doświadczysz szybkiego nowoczesnego brzmienia opartego na solidnym dole i przejrzystej górze, Kręcąc gałką w prawo dolne pasmo zacznie się płynnie „chować” uwypuklając środek charakterystyczny dla klasyków muzyki metalowej jednocześnie ze smakiem rozmywając atak. Do tego szeroki zakres działania regulacji Gain – z łatwością dostosujesz swoje brzmienie do każdego rodzaju cięzkiej muzyki gitarowej.

Dzięki regulacji Sagging możesz uzyskać bardziej skompresowane i nasycone brzmienie „rozkręconej lampy” przy zachowaniu komfortowego poziomu głośności.

 

AmpManModern

Oba wzmacniacze już dostęne. 

Zobacz również

Następny news Poprzedni news