Gitarowa nowość od Peavey. Seria HP 2
2020-12-09

Peavey HP 2® jest skonstruowany przy użyciu najnowocześniejszej technologii z wykorzystaniem profesjonalnej jakości komponentów w połączeniu z tradycyjnymi metodami ręcznego wytwarzania oraz dostosowana do potrzeb dzisiejszych gitarzystów. Kiedy gitara nosi inicjały założyciela i dyrektora generalnego Peaveya (Hartley Peavey), gitarzyści mogą spodziewać się kultowego projektu z własnym, niepowtarzalnym stylem.

Estetyka jest klasyczna, ale HP 2® niewątpliwie wyróżnia się rzeźbionym topem i przesuniętą, asymetryczną konstrukcją korpusu, która zapewnia komfort, odpowiednią równowagę i maksymalną łatwość gry. Na top wybrano klon, a na tył - lipę. Wybór padł na to drewno nie tylko ze względu na jego naturalne piękno i wagę, ale także ze względu na specyficzne walory tonalne. Kremowe wykończenie na brzegach podkreśla kształt korpusu. 

Gitary są dostępne w czterech wersjach wykończenia: 

black deep ocean moon burst tiger eye

 

Klonowy gryf i podstrunnica zapewniają niezrównaną stabilność i grywalność. Podwójne grafitowe pręty wzmacniające i łatwo dostępny, regulowany stalowy pręt napinający gryf zapewniają dodatkową wytrzymałość, podobnie jak przykręcana, profilowana konstrukcja stopki gryfu. Podstrunnica wykończona olejem jest wycinana z tego samego kawałka drewna, co jednoczęściowy gryf, dzięki czemu zachowuje spójny kolor i wzór słojów. Całośc konstrukcji poddano lamminowaniu co dodatkowo zwieksza trwałość. HP 2® ma 25,5-calową skalę długości, 22 duże progi i 15-calowy promień podstrunnicy. Odchylona do tyłu o 10 stopni główka posiada 6 kluczy w konfiguracji 3 + 3 marki Schaller® o perłowym wykończeniu. Całości dopełnia chromowany osprzęt.

Konstrukcja i elektronika HP 2® działają w harmonii. Dwa specjalnie nawinięte przetworniki humbucker od Peaveya, zapewniają optymalną moc wyjściową i odpowiedź tonalną. Zostały wykonane przy użyciu dwuetapowego procesu zanurzania w wosku, który zapewnia bardzo cichą pracę i odporność na sprzężenia zwrotne mikrofonu. Przetworniki są montowane bezpośrednio na korpusie, co jeszcze bardziej redukuje sprzężenie zwrotne przy wysokich poziomach głośności i poprawia reakcję. Przełącznik 3-pozycyjny Switchcraft® umożliwia wybór przetworników w konfiguracji góra, środek i dół. Znajdziemy również licencjonowany przez Peavey / Floyd Rose®, podwójnie blokowany zespół tremolo. Ponadto dwie gałki push-pull do regulacji głośności i tonu, z możliwością indywidualnego podziału przetworników. 

Twardy futerał w zestawie. 

Zobacz również

Następny news Poprzedni news