Budda

Budda

Budda

Budda Amplification to amerykańska firma projektująca i produkująca wzmacniacze i efekty gitarowe. Firma została założona przez Jeffa Bobera i Scota Siera w roku 1995, na targach NAMM zadebiutowała rok później, prezentując 18 watowy wzmacniacz klasy A/B o nazwie Twinmaster Ten, którego 65 egzemplarzy sprzedało się w ciągu jednego dnia. Wzmacniacz ten opierał się na wcześniejszym projekcie Bobera. Niewątpliwy sukces Twinmastera spowodował zainteresowanie klienteli "butikowymi" wzmacniaczami lampowymi o niskiej mocy i doprowadził do dużego sukcesu firmy. Do roku 2004 popyt na wzmacniacze Budda sprawił, że firma ledwo nadążała z produkcją. Kolejne wzmacniacze Budda to Superdrive z kilkoma modelami o różnej mocy, nie produkowany już Dual Stage, Stringmaster oraz ulepszoną wersję Twinmaster Ten na dziesiątą rocznicę powstania tego wzmacniacza. Kostki efektowe produkowane przez firmę to kaczka BudWah oraz przestery Zenman i Phatman.

Znani użytkownicy wzmacniaczy i efektów Budda to Dave Grohl z Foo Fighters, Thomas Erak z Fall of Troy, Carlos Santana, Keith Nelson z Buckcherry, Benji i Joel Madden z Good Charlotte, Kyle Cook z Matchbox 20, Dave Navarro z Jane's Addiction, Steve Vai i Brad Whitford z Aerosmith.

Newsy

14-04-2014

Nowa seria efektów Budda - OM Overdrive

Amerykański producent butikowych wzmacniaczy gitarowych przyzwyczaił swoich użytkowników do wysokiej jakości, bezkompromisowego brzmienia oraz nowatorskich rozwiązań. Tym jednak razem przedstawił swoim fanom podłogowy efekt gitarowy typu overdrive. Budda Mantra Overdrive to przester, który doskonale umiejscawia partie solowe w miksie, oferując ogromną porcję gainu, niezbędnego we współczesnych stylach muzycznych. Ponadto, w jego torze sygnałowym umieszczono sekcję korekcji brzmienia Tone, pozwalającej dokładnie określić charakter brzmieniowy muzyka.

15-02-2011

Budda Budwah - Mini Test

Na łamach jednego z ostatnich numerów magazynu Top Guitar pojawił się Mini Test Efektu Gitarowego Budwah. Artykuł bardzo zwięzły, nie mniej jednak treściwy i dający bardzo dobry pogląd na produkt, który być może już wkrótce zasili Twój bogaty zestaw efektów. Mamy nadzieję, że kilka słów od autora testu pozwoli wam poznać bliżej cechy oraz funkcjonalność wyjątkowego efektu jakim jest Budwah ! ...

06-08-2010

Nowy 3-kanałowy wzmacniacz Buddy o niepowtarzalnym wyglądzie i brzmieniu!

Budda Amplification z dumą przedstawia nowy wzmacniacz Budda MN-100. Ta 3-kanałowa, w pełni lampowa głowa gitarowa posiada bardzo nietypowe wykończenie. Pokryta jest włoską skórą, zaprojektowaną przez słynnego projektanta obuwia Marka Nasona. Od razu można rozpoznać jego styl patrząc na MN-100. Mowa tu o charakterystycznych zdobieniach oraz metalowych okuciach. Nason, któremu nie jest obcy rock and rollowy tryb życia, łatwo zaadaptował swoje umiejętności w projektowaniu obuwia rodem z Sunset Boulevard dla..

Testy Budda

Budda Superdrive 18

To nie jest zwykłe kombo - to jedna z pereł w koronie najlepszych współczesnych wzmacniaczy dla...

Budda Budwah

Najnowsza kaczka ze stajni Budda to jakość wykonania i brzmienie zarówno dla wytrawnych...