Nowa marka w portfolio G7th
2021-02-04

Historia firmy sięga lat dziewięćdziesiątych."... (już jako nastolatek grałem na gitarze). Pewnego dnia grając na mojej gitarze, popatrzyłem na swoją lewą rękę i kopodaster... i w mojej głowie zapaliła się lampka. Ten niepozorny kapodaster nie zmienił się przez ostatnie 25 lat, wciąż można kupić jedynie takie, wyglądające jak dawne narzędzie tortur. Pomyśłem sobie, że musi być sposób na coś lepszego."- mówi właściciel i twórca Nick Campling.  

Zanim finalnie w 2004 roku wprowadzono na rynek model Performance Capo, Nick Campling zbierał opinie w środowisku muzycznym i starał się zaimplementować wskazywane przez gitarzystów pomysły i ulepszenia.

W 2006 roku zrezygnował z pracy w doradztwie projektowym by w końcu skoncentrować się na marce G7th, firmie specjalizującej sie w projektowaniu i produkcji kapodastrów.

Skutkowało to wprowadzenem na rynek modelu Nashville w 2007 roku i Newport w roku 2011, a następnie Performance 2 w jego ulepszonej formie, czyli zgodnie z sugestią klientów, o zmiejsznym rozmiarze. 

Kapodastry G7th są uzanawane za najlepsze na rynku, a wprowadzenie na rynek modelu Performance zrobiło furorę. Prestiżowy magazyn Guitar World uzanał model G7th Performance 3 ART za najlepsze kapo gitarowe 2021 roku. Model G7th Performance 3 ART skonstruowany został w sposób, który pozwala na używanie kapodastra na dowolnym progu przy jednoczesnym zachowaniu strojenia instrumentu. Z całą pewnością można powiedzieć, że od momentu wprowadzenia produktów G7th Performance na rynek, wielu muzyków kupiło je bez najmniejszego zawahania. Ostani model G7th, Ultralight Capo, jest tak samo wszechstronny jak Performance, a poza tym pozwala na błyskawiczne rozmontowanie i umieszczenie go za strunnikiem.W naszej ofercie znajdują się również urządzenia do gitar 12-strunowych. Wszystkie kapodastry firmy G7th objęte są dożywotnią gwarancją, po wcześniejszym zarejestrowaniu produktu na stronie producenta.

Zachęcamy do zapoznania się z produktami tej brytyjskiej firmy. 

Pełną ofertę produktów G7th znajdziecie również na naszej stronie. 

Zobacz również

Następny news Poprzedni news