Testy

2019-03-07

EPIPHONE ES-339 PRO

Geneza współczesnego modelu ES- 339 sięga 1958 r. kiedy skonstruowano Gibsona ES-335 – przełomową gitarę typu semi-hollow body z płytkim pudłem rezonansowym, instrument jak na owe czasy wręcz rewolucyjny, bo idący w kierunku gitar z litym korpusem…

2015-10-26

Lag U700 CE Ukulele Concert

CE w nazwie oznacza concert oraz electric. Jest to zatem jeden z najciekawszych i najbardziej praktycznych uke'ów na rynku. Głośny, nie boi się scen, ale nie traci też uroku i wdzięku.

2015-10-26

Marshall Major II

Oto druga generacja słuchawek Major, które swoją premierę miały cztery lata temu. Przez ten czas producent zdążył przekonać do siebie nie tylko wielbicieli oryginalnego designu i gadżeciarzy, ale także entuzjastów naturalnego, dynamicznego brzmienia.

2015-10-26

LAG T500 DCE

Filozofią firmy Lag do dnia dzisiejszego jest unikanie sztampy, obłędnych cen i instrumentów, które nie wnoszą nic nowego. W ten sposób do załogi dołączyła grupa utalentowanych projektantów, znudzona stereotypowymi modelami gitar. Sprawdźmy jedno jej ostatnich dzieł.

2015-10-26

GIBSON Les Paul Traditional 2015 Honey Burst

Są takie rzeczy, które kochamy za to, że się nie zmieniają - jedną z nich jest Gibson Les Paul. Les Paul Traditional to jedyny model z tegorocznej linii gitar Gibson USA bez systemu weight relief, czyli komór rezonansowych wewnątrz korpusu, zmniejszających jego wagę. Mamy więc do czynienia z pełną, grubą deską z dwóch kawałków litego mahoniu. Mimo to dzięki doborowi drewna o małej gęstości udało się zachować rozsądną i przystępną wagę instrumentu (4,3 kg).

2015-10-08

Eden CaliforniWAH Bass Filter Pedal

Eden Amplification pokazał na NAMM Show 2015, jak powinien brzmieć efekt wah poddany długotrwałej operacji słonecznej na plażach Kalifornii. Nie chodzi tu rzecz jasna o wyblakłe grafiki czy o odłażący lakier pokrywający obudowę efektu. To ładunek niczym nieposkromionej słonecznej energii zawartej w małej kostce.

2015-10-08

Gibson Thunderbird 2015

Będąc przyzwyczajonym do obcowania z wysokiej, klasy instrumentami, nie sądziłem,ee coś, co nie jest ani customową, ani butikową robotą może mnie tak zachwycić. Ten model Gibsona ma już ponad pół wieku i dalej zachwyca. Poza tym instrument z USA to bajka napisana zupełnie inaczej niż jakaś manga z Dalekiego Wschodu. Słońce Kalifornii i radość tworzenia pięknych wioseł wprost emanują z każdego elementu tego instrumentu i nie sposób oderwać mego oczu i dłoni! Na dodatek całe to cudo siedzi w sztywnym futerale wyściełanym amarantowym futerkiem i emanującym zmysłowym, przypominającym czekoladę zapachem.

2015-04-22

Gibson Les Paul Classic 2015

Gibson w rok 2015, w którym firma obchodzi setną rocznicę urodzin swojego założyciela, wszedł z mocno odświeżoną ofertą instrumentów, wprowadzając w nowych modelach wiele nowych, z jednej strony bardzo ciekawych i praktycznych, a z drugiej kontrowersyjnych, szczególnie dla purystów marki rozwiązań.

2015-04-21

Epiphone Limited Edition Slash Rosso Corsa Les Paul Standard Outfit

Slash nie ma sobie równych pod względem liczby sygnowanych modeli Gibson i Epiphone, jakie pojawiły się na rynku od roku 1996. Każdy z nich to wyjątkowy instrument, wyróżniający się na tle standardowych wersji Les Paul - czy tak jest i w tym przypadku?

2015-04-21

Monster Performer 600 6,4 m

Specjaliści marki Monster szczycą się produkcją „najlepszego kabla instrumentalnego na świecie", jakim podobno jest Studio Pro 1000. Zobaczmy, czy jego tańszy odpowiednik też ma się czym pochwalić.

2015-04-21

Wildkat WineRed Limited Edition

Gitarami semi-hollow firma Epiphone przedstawia nam swoją drugą twarz i może wprowadzić zupełnie nową jakość do naszego instrumentarium i naszej gry. Oto jeden z takich instrumentów, który zwinnie porusza się pomiędzy gatunkami i epokami muzycznymi, trafiając tak samo dobrze w gusta konserwatystów, jak i współczesnych pionierów.